Sočas ielejas slepenie dārgakmeņi – Slovēnijas izpēte

2
Sočas ielejas slepenie dārgakmeņi – Slovēnijas izpēte

Saulei mirdzot virs smaragdzaļās Sočas upes, kas vijas no iztekas 990 metru augstumā virs Trentas līdz pat Adrijas jūrai Itālijas Triestē, apkārtējie pakalni un kalni aicina doties piedzīvojumā. Apkārtnē ir bezgalīgas iespējas, un būtu aplami domāt, ka no upes varētu dabūt tikai kāju. Lai gan Soča patiešām ir iespaidīga un ir pelnījusi uzmanību, Sočas ieleja ir daudz vairāk; to caurvij dažādas pārgājienu takas, kas aizved mūs augstu Alpu pasaulē vai pie slēptiem ūdenskritumiem, pļavām ar koka mājām no pasakas, krāšņiem ezeriem un pat noslēpumainām Pirmā pasaules kara atliekām.

Nirsim iekšā.

Pievienojieties mums gida pavadībā Sočas ielejā un Alpos

Lasi arī: Kur doties pārgājienā pa Sočas ieleju pārsteidzošajā Rietumslovēnijā

Ūdenskritumi pie Kobaridas

Jūs būtu pārsteigts, uzzinot, cik daudz ūdenskritumu patiesībā ir Sočas ielejā! Lai gan mēs parasti apmeklējam trīs labi atpazīstamus ūdenskritumus Kobaridā — Bovec apgabalā (Kozjak, Boka un Virje ūdenskritumi) mūsu pārgājienā no Bohinj līdz Sočas ielejai, ir daudzi citi, kas neatkarīgi no ielejas ažiotāžas joprojām ir maz zināmi. Nelielā, pāris kvadrātkilometru lielā teritorijā tikai desmit minūšu attālumā no Kobaridas es, skatoties kartē, atradu piecus ūdenskritumus, un no šiem pieciem ūdenskritumiem trīs bija sasniedzami pa diezgan neapstrādātu un atklātu taku, bet pārējie divi bija. nost no takas un, iespējams, tos varētu sasniegt ar virvi. Taka līdz pieejamajiem trīs ūdenskritumiem nav paredzēta arī vājprātīgajiem, jo ​​dažviet ir jāvelkas pa virvi, lai rāptos pāri akmeņiem. Tomēr tie, kas ir pietiekami drosmīgi, lai tos sasniegtu, izbaudīs patiesu dabas skatu – un ne tikai vienu, bet pat trīs reizes vienā pārgājienā!

Nosaukts tuvējā ciematā dzimušā slovēņu dzejnieka Simona Gregorčiča vārdā, Gregorčiča ūdenskritums un apkārtējā daba atspoguļo viņa dzejoļu skaistumu. “Krasna si, bistra hči planin, brdka v prirodni si lepoti, ko ti prozornih globočin nevihte temne srd ne moti – krasna si, hči planin! …” (Eng. Tu esi brīnišķīga, dzidra augstumu meita, tu esi gracioza savā dabiskajā skaistumā, kad tavas caurspīdīgās dzīles netraucē tumšo vētru dusmas, tu esi krāšņa, dzidra augstumu meita!). Ņemot vērā, ka Gregorčičs uzauga tādas neticamas dabas ieskautā kā Sočas ielejā, viņa dzejoļiem ir pilnīga jēga!

Lasi arī:
Trīs vietas, kur redzēt ziedēšanu agrā pavasarī
Divpadsmit kalnu piedzīvojumi Slovēnijā, kurus jūs, iespējams, iemīlēsit
Klīstot pa kalniem virs Bohinj ezera

Svētā Gara baznīca Javorkā

Svētā Gara baznīca Javorkā atrodas Bohinj kalnu pakājē virs Tolminas un ir unikāls jūgendstila gabals, kam ir piešķirta īpaša Eiropas Komisijas atzinība – Eiropas mantojuma zīme. Šo piemiņas baznīcu uzcēla Austroungārijas karavīri, un tajā tiek godināti kritušie Isonzo frontes kaujas lauka aizstāvji — no 1915. gada līdz 1917. gadam notika 12 kaujas gar Sočas upi, kas prasīja 1,2 miljonus upuru. Atkāpjoties no asiņainās vēstures, baznīcas vienkāršā, bet skaistā, pārsvarā koka un akmeņu konstrukcija, kas novietota pret augstiem klinšu kalniem, prasa relaksējošu pusi dienas pārgājienā pa Tolminkas upes mežiem, lai beigtu ar pikniku pie saulainās baznīcas.

Tolminkas pavasaris

Stundu gar Tolminkas ieleju tālāk no Javorcas jūs sasniegsiet līdzenu pļavu ar būdiņu, dīķi un nelielu straumi. Tur paceļas Tolminka un vēlāk pārvēršas par krāšņu upi, kas tek cauri vienai no skaistākajām aizām, ko jebkad esmu redzējis. Tolmina aiza. Pavasaris pats par sevi ir satriecoša vieta, kur beigt savu pārgājienu, tomēr, ja jūs esat tāds pats kā es un varat sasniegt dzen stāvokli, tikai pārmērīgi svīstot un satraucot sirdspukstus, jūs ar prieku atradīsit daudzas takas, kas turpinās uz apkārtni. kalni. Viens no tiem dodas uz Laškas pļavu.

Laškas pļava

Šī krāšņā Alpu pļava atrodas starp augstām Jūlija Alpu virsotnēm virs Tolminkas ielejas un ir bijusi aktīva līdz mūsdienām. Faktiski govis bija atstājušas pļavu apmēram nedēļu pirms es tur devos pārgājienā oktobra vidū, un ziemas mēnešos tika pārvietotas atpakaļ uz siltāko ieleju. Kā stāsta kāds pārgājienā sastapts vietējais, pieticīgās būdiņas Laškas pļavā pirms daudziem gadiem cēluši nikni un spēcīgi vietējie iedzīvotāji – viņu vidū arī viņa vectēvs, kuram nācies nest visus materiālus gandrīz 1000 metru augstumā. viņu muguras. Tomēr, kad es tur biju, pļava bija pilnīgi tukša, un tuvumā nebija nevienas dvēseles, un tā izskatījās mazliet skumja, ietīta mākoņainā plīvurā, it kā tikai gaidītu laimīgāku ganību sezonu nākamā gada jūnijā.

Ezers pie Lužnicas

Šis dziļi zilais ezers atrodas zem gara akmeņaina masīva, kas savieno Krn kalnu (2244 m) pa kreisi (rietumos) un Peski kalnu (2 035 m) labajā pusē (austrumos). Tas faktiski ir viens no trim Krn ezeriem, no kuriem nozīmīgākais, Krn ezers, ir arī lielākais Alpu ezers Slovēnijā. Savukārt Lužnicas ezers atrodas masīva pretējā pusē 1801 m augstumā un ir viens no šeit vislabāk glabātajiem noslēpumiem. Līdzīgi kā Krna kalns, Batognica kalns un citas vietas Isonzo kaujās (Slo. Soška fronta), kas tiek uzskatītas par vienu no Pirmā pasaules kara nežēlīgākajām kampaņām, arī šajā ezerā glabājas kauju atliekas. Jūs redzēsiet labi glabātu nesprāgušu raķeti, kas izstādīta pie ezera, kā arī daudzas nelielas eksplodētu raķešu daļas, kas ir labi sajauktas virs tā esošajā slānī.

Pārbaudiet Izpētiet Slovēnijas populārākos pārgājienus gida pavadībā:
Triglava ezeru pārgājiens
No Bohinj līdz Sočas ielejas pārgājienam
Sočas ieleja un Alpi

Lasiet arī: Ieskats Pirmā pasaules kara satriecošā traversā no Bohinjas uz Soču

Mt. Sarkanais Robs

Mt. Red Edge vai Rdeči Rob slovēņu valodā varētu būt tikai vēl viena diezgan augsta virsotne savā 1913 m augstumā, ja tā nebūtu pilnībā sarkana. Tā ģeoloģiskais sastāvs acīmredzot ir balstīts uz krīta laikmeta un sārta kaļķakmens, padarot to ārpus diapazona ar spilgtām krāsām. Uztveriet to kā interesantu papildinājumu savam pārgājienam uz Lužnicas ezeru, taču esiet gatavs vēl dažiem tehniskiem niansēm takā ar vieglu kāpšanu.

Sekojiet līdzi citiem piedzīvojumiem brīvā dabā! Pievienojieties trīsdesmit tūkstošiem Exploring Slovenia fanu, atzīmējot mums patīk Facebook, Twitterun Instagram. Ja jums patika šis stāsts, reģistrējieties ikmēneša exploringslovenia.com/blog informatīvajam izdevumam. Saujiņa stāstu izlase no pārgājieniem un kāpšanas Slovēnijā, kas katru mēnesi tiek piegādāta jūsu iesūtnē.

Vai meklējat lielisku ceļojumu kalnos? Slovēnijas izpēte piedāvā pārgājienus un kāpšanas ekskursijas gida pavadībā!