Skatu punkti uz Bledas ezeru perfektai pastkartei — Slovēnijas izpēte

8
Skatu punkti uz Bledas ezeru perfektai pastkartei — Slovēnijas izpēte

Meža kalnu vidū uz sniegotu virsotņu fona atrodas neliels ezers ar idillisku salu vidū un viduslaiku pili, kas dramatiski atrodas uz klints virs krasta. Ezera krāsa mainās atkarībā no gadalaikiem, un tā kļūst no dziļi zili zaļas ziemā līdz safīrzilai vasarā. Bledas ezers, kas tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem Alpu kūrortiem Eiropā, gadsimtiem ilgi ir bijis tūristu galamērķis, kā arī regulāri ieņem pirmo vietu pasaules skaistāko vietu sarakstos.

Lasiet vairāk par Bledas obligātās vietas brīvā dabā

Tā kā tas ir sagaidāms šādai vietai, daudzi apmeklētāji ir meklējuši perfektu skatu uz Bledas ezeru, ko vietējie labi zina un dažreiz dodas pārgājienā vai skrienot tikai sava prieka pēc. Patiešām, ir vairāki viedokļi.

Pārgājienu takas caurvijot, no kalniem ap ezeru paveras pastkartes ideāls skats uz Bledas ezeru. Tomēr varētu iebilst, ka diezgan līdzīgus skatus var atrast jebkurā cilpā ap ezeru, tomēr ir kaut kas cits, kā pacelties no pūļa un baudīt skatus meža klusumā.

Šeit ir mans saraksts ar skaistākajiem Bled ezera skatu punktiem.

Austere

Tā nav nejaušība, ka Ojstrica ir iekļauta Bledas ezera pirmajā vietā. Tajā ir viss: ezers, sala un augstie kalni fonā. Atrodas tikai divdesmit minūtes kalnā no ezera krasta, tas ir viegli sasniedzams un tādējādi pieejams praktiski ikvienam. Iespējams, ka tas ir skaistākais skata punkts, to pierāda plašs vietējo un pasaules slaveno fotogrāfu fotogrāfiju saraksts ar sapņainiem ezera saullēktiem un saulrietiem, kas uzņemti tieši šeit.

Kā to sasniegt? Viegli! Ja novietojat automašīnu Zakā, taka sākas no ceļa virs ezera piecas minūtes Mlino virzienā. Ja sekojat takai, jums tā jāsasniedz apmēram divdesmit minūšu laikā.

Apskatiet Slovēnijas populārāko dienas pārgājienu izpēti:
Stol, ikoniskais kalns aiz Bledas
Mrežce un Debeli Vrh
Viševnik

Mala Osojnica

Nedaudz tālāk kalnā Mala Osojnica pārsteigs ar plašu skatu uz ezeru ar kalniem tieši aiz tā. Tās galvenās priekšrocības, salīdzinot ar iecienīto Ojstricu, ir par 80 metriem augstāka stāvvieta, kas sniedz vēl plašāku skatu uz ezeru un unikālu skatu uz lielākajiem orientieriem. Tādējādi šis leņķis lieliski izlīdzina Bledas salu, Bledas pili un Stol un Vrtača kalnus, kas ir attiecīgi augstākās un otrās augstākās Karavankes kalnu grēdas virsotnes.

Nākamais emuārā: Kāpšana Stola kalnā — ikoniskajā pastkaršu kalnā aiz Bledas

Kā to sasniegt? Turpiniet vēl divdesmit minūtes pa to pašu taku uz Ojstricu vai dodieties pa tiešo, bet daudz stāvāku taku augšup no ezera. Ņemiet vērā, ka tiešā taka ietver īsus kāpumus pa kāpnēm un nav īsti paredzēta vājprātīgajiem.

Velika Osojnica

Trijotnes augstākais un attālākais skatu punkts Velika Osojnica paceļas līdz aptuveni 750 m un skatās uz ezeru no romantiska soliņa. Skats ir krāšņs, bet mazliet aizsedz apkārtējie meži. Kamēr jūs atpūšat kājas uz soliņa sirds formā vidū, ļaujiet sevi aizraut čirkstošām putnu dziesmām un žilbinošajam ezera skatam.

Kā to sasniegt? Turpiniet vēl divdesmit minūtes augšup pa to pašu taku kā uz Ojstrica un Mala Osojnica, un jūs atradīsiet to dažus metrus zem kalna virsotnes.

Sargs

646 metrus augsts kalns, kas paceļas no Bledas ezera austrumu krasta, Straža ir vieta, kur doties izklaidēties Bledas apkārtnē. No augšas var gan ziemā slēpot, gan vasarā braukt ar ragaviņām, savukārt virsotnes mežs slēpj adrenalīna parku. Taču Straža ir arī vieta, kur doties relaksējošā pārgājienā meža ēnā un baudīt skatu uz Bledas ezeru.

Straža takās ir vairāki skatu punkti, no kuriem paveras pavisam cits skats, tomēr no augšas tuvākā paveras īpaši jauks skats uz Bledas ezeru.

Bledas pils

Ar vairāk nekā tūkstoš gadu senu vēsturi, Bledas pils tiek uzskatīta par vienu no vecākajām Slovēnijas pilīm. Tas ir arī visievērojamākais. Tas ir dramatiski novietots uz milzīgas klints 139 metrus virs krasta, un no tā paveras skats uz satriecošo 2,1 km garo un 1,4 km plato Bledas ezeru tieši no augšas.

Vairāk emuārā:
Sočas ielejas slepenie dārgakmeņi
Iegremdēts Ziemeļitālijas aizraujošajos Dolomītos
Ainaviskākā ekskursija uz Triglavu

Tomēr neapmeklējiet pili tikai skatu dēļ. Apmeklējiet to, lai ielūkotos vēsturē, piemēram, pils tipogrāfijas telpās, kurās ir Gūtenberga koka preses kopija, lai demonstrētu drukāšanu ar vaļīgiem svina burtiem un vēsturiskiem attēliem. Varat arī apmeklēt veco pils vīna pagrabu, skaisto gotiskā stila kapelu, notikumiem bagātās Bledas vēstures muzeju un pat ikmēneša laikmetīgās mākslas izstādi.

Kā to sasniegt? Jūs varat braukt praktiski līdz ieejai vai doties pārgājienā no galvenās promenādes ap ezeru, sākot no Rikli villas.

Gaisa balons

Nav nekas līdzīgs adrenalīna pieplūdumam, kad navigators palaiž vairāk gāzes milzīgā karstā gaisa balonā, kas karājas virs jūsu galvas, un grozs pēkšņi, taču diezgan nemanāmi paceļas no zemes, paceļot jūs gaisā. Pēc pirmās elpas jūs pēkšņi saprotat, cik strauji mainās pasaule ap jums. Lidojot augstāk no kokiem, lēnām atklājas episka aina, un jūs paliekat bijībā, bez runas.

“Ak, dievs, tas ir skaisti, oho,” ir vienīgais troksnis, ko dzirdu no groza otras puses. Pārējā grupa klusē, un klusumu, ko aizēno rezonējošas dziedošu putnu skaņas, tikai reizēm pārtrauc gāzes plosošais troksnis. Zeme tikai tagad mostas. Ezera zilais ūdens dzirkstī ne pārāk tālu, un apkārt esošie pakalni atspoguļojas tā joprojām skaidrā attēlā. Šur tur ezera stiklaino virsmu pārtrauc pletnu laiviņas, sīki punktiņi neatpazīstamā ātrumā airē salas virzienā, lai apmeklētu tās idillisko baznīcu. Pils mirdz uz akmeņainajiem laktiņiem un kalnainais fons guļ samtainajās saullēkta krāsās, kas atspīd rotaļīgās rīta miglās.

Šķiet, ka mirklis turpināsies mūžīgi, tomēr vēji augstākā augstumā paceļas, velkot balonu tālāk, un, pirms pamanāt, jūs lidojat uz Karavankas Alpiem un maigi nolaižaties laukos to pakājē.

Kā veikt piedzīvojumu ar gaisa balonu virs Bledas? Kad pirms pieciem gadiem lidoju virs Bledas, es izvēlējos parasto karstā gaisa balonu ceļojumu pakalpojumu sniedzēju. Gaisa balonu centrs un man tas patika! Esiet laipni aicināti lasīt emuāru par piedzīvojumu gaisa balonā. (Atruna: šī saite NAV sponsorēta un ir tikai mans viedoklis!)

Vai ir vairāk vietu ar perfektu skatu? Lūdzu, kopīgojiet tos ar mums komentāros!

Sekojiet līdzi citiem piedzīvojumiem brīvā dabā! Pievienojieties trīsdesmit tūkstošiem Exploring Slovenia fanu, atzīmējot mums Patīk Facebook, Twitterun Instagram. Ja jums patika šis stāsts, reģistrējieties ikmēneša exploringslovenia.com/blog informatīvajam izdevumam. Saujiņa stāstu izlase no pārgājieniem un kāpšanas Slovēnijā, kas katru mēnesi tiek piegādāta jūsu iesūtnē.

Vai meklējat lielisku ceļojumu kalnos? Slovēnijas izpēte piedāvā pārgājienus un kāpšanas ekskursijas gida pavadībā!