Košutņikova pagrieziens – Slovēnijas izpēte

7
Košutņikova pagrieziens – Slovēnijas izpēte

Aiz garas Alpu ielejas un aizas ar krītošiem ūdenskritumiem un līkumotu šauru ceļu, kas ved cauri klintīs izgrebtiem tuneļiem, atrodas Košutas masīva augstā un stāvā austrumu daļa. Košuta ir desmit kilometru garš, un tas ir garākais kalns Slovēnijā, kas lepojas ar divpadsmit virsotnēm, kuru augstums pārsniedz 2 tūkstošus metru. Ja masīva rietumu puse ir iecienīta pārgājienu vidū tās pieejamības un salīdzinoši vieglo taku dēļ, starp bieži apmeklētajām virsotnēm ir Kofce un Veliki Vrh, austrumu puse šķiet nomaļāka un noslēpumaināka.

Fotoattēlu autors roka dzīve

Jūs varētu arī interesēt:
Skatu punkti uz Bledas ezeru ideālai pastkartei

Ieskats Pirmā pasaules kara satriecošā traversā no Bohinjas līdz Sočai
Sočas ielejas slepenie dārgakmeņi

Šeit mēs atradāmies lejā masīvā Košutas kalnā, kas cēlās no leknas ielejas kā kolosālu klinšu sienu katedrāle, kas augstāk turpinājās stāvās zāles nogāzēs. Pēcpusdienas saules spēks neparasti karstajā maija dienā pamazām saruka, atstājot mums tikai divas stundas līdz saulrietam. “Vairāk nekā pietiekami, ja mēs turpināsim šādā tempā,” Roks mani apliecināja, redzot manas bažas par gandrīz 900 metru garu sienu priekšā. Roks ir svaigs un entuziastisks ainavu fotogrāfs, kurš regulāri izlaiž miega stundas, lai iemūžinātu skaistus saullēktus kalnos. Veicot taku saullēktam pirms gada, viņš bija pārliecināts, ka būtu lieliski to izmēģināt arī saulrietam. Tāpat kā jebkurā trakā kalnu piedzīvojumā, es biju tajā.

Otrajā vietā pēc pēdējās 2K virsotnes Košutas masīva austrumu galā, Košutņikova pagrieziens, 2133 m augstumā ir augstākā virsotne, tomēr pārsteidzošā kārtā pārgājienu vidū nav pārāk populāra. Jo vairāk tas attiecas uz kāpējiem, kuri to risina no akmeņainās Austrijas ziemeļu puses. Proti, tas pats, kas laba daļa no Karavankes Alpiem, kuru daļa ir arī Košutas masīvs, virsotnes gar 120 km garo kalnu grēdu, kas stiepjas no Itālijas rietumos līdz pat Horvātijai austrumos, kalpo kā robeža starp Slovēniju un Austriju. Tomēr Karavankes Alpi parāda divas pilnīgi atšķirīgas sejas abās pusēs; aicinošas zaļās nogāzes Slovēnijā un izaicinājumu pilnas akmeņainas sienas Austrijā.

Gadās, ka Košutņikova pagrieziens galvenokārt pazīstams ar via ferrata, kas tam tuvojas no Austrijas puses. Tas ir novērtēts kā C/D ar īsu daļu, kas novērtēts kā D, tādējādi klasificējot to kā vienu no visprasīgākajiem Alpu via ferratiem šeit. Tas ir arī viens no pievilcīgākajiem maršrutiem, jo ​​tas pat šķērso piekārtu tiltu virs plaisas kalnā.

Pievienojieties mums gida pavadībā Triglavā no Pokļukas

Mūsu plāns bija braukt līdz Planina Dolga Njiva ganībām Slovēnijas ziemeļos, gandrīz uz robežas ar Austriju, un no turienes pacelties uz Košutņikovu Nogriezties ātrākajā rietumu maršrutā un nobraukt pa 15 minūtes garāko austrumu maršrutu. Šoreiz nekāda via ferrata, vienkārši vecs labais pārgājiens.

Taka vispirms vijas cauri mežam šķietami nevainīgi, līdz sasniedz būdiņu Dolge Njive ganībās. No turienes nogāzēm, šķiet, ir leģendāra reputācija, jo tās ir stāvas — jūs pajautājat ikvienam, kurš ir uzkāpis kalnā, un viņš piekrītoši pamāj. Jūs veiksiet vertikālu kāpumu nedaudz mazāk par 900 metriem tikai 3,5 km attālumā, kas aizņems apmēram divas stundas. Mums tas prasīja 1,5 stundas.

“Saullēkts ir labāks par saulrietu,” Roks uzreiz secināja, kad viņš sasniedza virsotni. Viņa seja izskatījās mazliet vīlusies, bet lēnām atslāba, redzot milzīgu smaidu manējā. “Dodiet laiku, vēl nav pat saulriets,” es uzstāju, skatoties uz spilgti izgaismotajiem kalniem Austrijas pusē. Saule joprojām bija pārāk augstu, lai varētu runāt par saulrietu.

Fotoattēlu autors roka dzīve

Lasi arī:
Divpadsmit kalnu piedzīvojumi Slovēnijā, kurus jūs, iespējams, iemīlēsit
Ainaviskākā ekskursija uz Triglavu

Kamēr ēdām savas vakariņas – sviestmaizes un ceptus artišokus, debesu krāsas nedaudz pastiprinājās, no intensīvi dzeltenas mainoties uz siltākiem sarkanīgiem toņiem. Kores Slovēnijas puse jau bija iegrimusi agra vakara sapņainajā klusumā, savukārt Austrijas puse turpināja peldēties pēdējās mainīgajās saulrieta krāsās. Skati uz rietumiem sekoja Karavankes Alpu līknei līnijai, līdz tālās virsotnes lēnām iegrima sarkanīgā dūmakā. Migla vīdēja arī starp viļņaini zaļajiem Austrijas kalniem labajā pusē un, jo tālāk skatiens gāja, jo ainava kļuva neskaidrāka, ārā kautrīgi izvirzījās tikai augstākās virsotnes. Tiešām kalnu jūra.

Skatīties saulriets no Kosutņikova pagrieziena

5 episki pārgājieni un kāpumi Triglavas nacionālajā parkā, kas pārsteigs jūsu prātu

Saule slīdēja aiz kalniem un vakara zilums slējās pāri debesīm. Mēs uzsprādzējāmies uz mugursomas un uzmanīgi nokāpām atpakaļ ielejā. Saullēkts ir labāks vai nē, piedzīvojot šo skaisto un sirdi silto saulrietu Košutņikova pagriezienā, mēs bijām vienisprātis, ka tas bija piedzīvojums, kuru mēs viegli neaizmirsīsim.

Sekojiet līdzi citiem piedzīvojumiem brīvā dabā! Pievienojieties trīsdesmit tūkstošiem Exploring Slovenia fanu, atzīmējot mums patīk Facebook, Twitterun Instagram. Ja jums patika šis stāsts, reģistrējieties ikmēneša exploringslovenia.com/blog informatīvajam izdevumam. Saujiņa stāstu izlase no pārgājieniem un kāpšanas Slovēnijā, kas katru mēnesi tiek piegādāta jūsu iesūtnē.

Vai meklējat lielisku ceļojumu kalnos? Slovēnijas izpēte piedāvā pārgājienus un kāpšanas ekskursijas gida pavadībā!