Kā sagatavoties pārtikas preču inflācijai 2022. gadā

3
Kā sagatavoties pārtikas preču inflācijai 2022. gadā

Inflācija un pārtikas preces. Par to esmu dziļi pārdomājis pēdējos mēnešus, un šodien es iegrimu visos pētījumos, lai izskaidrotu, kāpēc. Ja arī jums ir, un jūs domājat, ko uzkrāt pirms inflācijas, turpiniet lasīt!

Es jau sen ticu, ka ir svarīgi, lai būtu krājumi. Nesenais trūkums pandēmijas laikā pierādīja manu viedokli. Un tagad, skatoties uz priekšu, Esmu vairāk nekā jebkad agrāk pārliecināts, ka ikvienam ir jāveido krājumi.

Neatkarīgi no tā, vai jums ir bijuši uzkrājumi pagātnē vai nekad iepriekš par to neesat domājuši, es domāju, ka tagad ir laiks, kad ikvienam tas patiešām ir jāapsver.

Padomājiet par krājumiem kā praktisku ārkārtas fondu, lai sagatavotu savu ģimeni visam, kas var notikt.

Ja kādu laiku esat zaudējis ienākumus vai ja cenas pēkšņi palielinās inflācijas (vai hiperinflācijas) dēļ, uzkrājumi jums palīdzēs.

Uzskatiet, ka tas ir labs pārvaldnieks. Kā ģimene ar vienu ienākumu es uzskatu, ka man ir pienākums rūpēties par savu ģimeni, izstiepjot savus santīmus. Tāpēc inflācijas prognozes ir likušas man daudz ko pārdomāt un vairāk strādāt, lai sagatavotu mūsu māju, ģimeni un, jā, krājumus.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka es to visu nedalos, lai izraisītu paniku. Drīzāk es dalos ar to, jo vēlos, lai arī jūs būtu gatavi.

Tātad, iedziļināsimies visās šajās runās par inflāciju un to, kā tā ietekmē mūsu pārtikas preču budžetus.

Piezīme. Šo ziņu sākotnēji uzrakstīju 2021. gada jūnijā, taču, ņemot vērā visus kopš tā laika novēroto cenu pieaugumu, es to atjaunināju 2022. gada februārī.

Šajā ziņā var būt ietvertas saistītās saites. Vairāk varat izlasīt manā izpaušanas politikā.

Vai tā tiešām ir pārejoša inflācija?

Pagaidu inflācija ir ideja, ka inflācija ir tikai īslaicīga. Iespējams, pēdējā laikā esat daudz dzirdējis šo frāzi. Ja vēl neesat to dzirdējis, klausieties. Daudzi eksperti saka, ka tas, ko mēs šobrīd piedzīvojam, ir pārejoša inflācija. Daži eksperti saka, ka inflācija ilgs tikai pāris mēnešus un pēc tam atkal samazināsies. Tiešām?

Mans patiesais jautājums, kas balstīts uz manu pētījumu un skatoties, kā tiek atdota visa šī stimulējošā nauda… vai šī pēdējā inflācija var būt tikai īslaicīga? Es šeit necenšos iekļūt politikā. Es vienkārši uzskatu, ka nākamajos mēnešos un gados mēs redzēsim vairāk cenu pieauguma.

Vai pārtikas cenas 2022. gadā pieaugs?

Jā! Tas ir dots. Mēs esam pamanījuši ietekmi uz mūsu budžetu, un jaunākie pētījumi to apstiprina. Vidējā pārtikas inflācija mājās šobrīd ir 7,4%! Bet sadalīsim to nedaudz sīkāk.

Pamatojoties uz preču cenām 2022. gada februārī, mēs pašlaik redzam, ka gadu no gada pieaug šādi. (Gadu no gada nozīmē pieaugumu pēdējo 12 mēnešu laikā no šī paša laika.)

 • Auzas 103,71%
 • Sojas pupiņas 14,51%
 • Kvieši 23,94%
 • Siers 19,91%
 • Piens 32,74%
 • Cukurs 7,95%
 • Kafija 103,71%
 • rapšu 36,26%
 • Kukurūza 19,07%
 • Liellopu gaļa 11,18%

Tagad preču cenas ir balstītas uz faktiskajiem produktiem, ko izmanto mūsu iegādāto preču ražošanai. Tas, ka preču cenas pieaug, negarantē mūsu maksājamo cenu pieaugumu, taču pastāv korelācija un ļoti liela iespēja, ka šie palielinājumi nonāks pārtikas preču veikalā.

Saskaņā ar 2022. gada februāra patēriņa cenu indekss, pārtikas cenas pēdējo 12 mēnešu laikā jau pieaugušas vidēji par 7,4%.

Kāds ir pašreizējais pārtikas inflācijas līmenis?

No 2022. gada februāra pārtikas produktu vidējā inflācija ir 7,4%.

Mēs visi esam redzējuši, ka cenas šur un tur lec uz augšu, taču ir vēl pārsteidzošāk redzēt drukāto pierādījumu. Vēl (diemžēl) pārsteidzošāks?

Tas ir lielākais 12 mēnešu pieaugums pēdējo 4 gadu desmitu laikā. Jā, tas ir lielākais vidējais pieaugums kopš perioda, kas beidzās 1982. gada februārī.

Šajā diagrammā ir parādītas pārtikas inflācijas cenas Amerikas Savienotajās Valstīs no 1968. gada līdz 2021. gadam. Tas ir sadalīts pa gadiem un mēnešiem. Šī ir pati atklājošākā diagramma, ko esmu redzējis.

Ņemot to visu vērā, Es uzskatu, ka ir saprātīgi sagatavot savu ģimeni un budžetu turpmākiem cenu paaugstinājumiem.

Par cik sagaidāms pārtikas cenu pieaugums 2022. gadā?

Saskaņā ar pētījumu firmas IRI datiem, sagaidāms, ka pārtikas cenas 2022. gadā turpinās pieaugt par 5 līdz 8%.

The USDA (Amerikas Savienoto Valstu Lauksaimniecības departaments) Pārtikas cenu perspektīva saka, ka 2022. gadā mums vajadzētu atgriezties pie vēsturiskiem vidējiem inflācijas rādītājiem no 2 līdz 3 procentiem. Man jāsaka, ka es esmu skeptisks pret šo zemo skaitli, ņemot vērā to, kur mēs šobrīd atrodamies.

Šīs ir USDA prognozes par pieaugumu, ko mēs redzēsim 2022. gada laikā.

 • Gaļa – no 3,0 līdz 4,0 procentiem
 • Konservēti augļi un dārzeņi – no 2,0 līdz 3,0 procentiem
 • Piena produkti – no 4,0 līdz 7,0 procentiem
 • Svaigi augļi – no 1,5 līdz 2,5 procentiem

Mēs nezināsim, ka cenas patiešām pieaugs, kamēr tas nenotiks, bet es domāju, ka var droši teikt, ka cenas pieaugs vairāk, nekā mēs vēlētos.

Kā es varu sagatavoties inflācijai ar pārtikas cenām?

Ir daži vienkārši veidi, kā sagatavoties pārtikas cenu inflācijai. Manuprāt, ir prātīgi sagatavoties tagad un sākt pirkt lietas, pirms tās ir vajadzīgas. Tas ir tas, kam pēdējā laikā esmu koncentrējies. Vienkāršāk sakot, tas ir krājums.

Pieņemsim, ka tualetes papīrs šogad pieaug par 15%. Tas nozīmē, ka tualetes papīra iepakojums, par kuru katru mēnesi maksājat 10 USD, drīz maksās 11,50 USD. Tas nozīmē papildu USD 18 gadā, lai iegādātos to pašu tualetes papīru, ko jau iegādājāties. Atkārtojiet šo scenāriju, vairākām precēm palielinot cenu, un jūs ātri sajutīsit ietekmi uz savu budžetu.

Ja inflācija nenotiks? Tad jūs joprojām būsiet gatavs un kādu laiku jums nebūs jāiegādājas dažas no šīm precēm. Jūs neko nezaudēsit, jo izmaksas nesamazināsies. Tie vienkārši nepalielināsies ar augstākām likmēm, ko daži prognozē. Ja hiperinflācijas prognozes ir patiesas, jūs būsiet ietaupījis savas ģimenes naudu, iegādājoties preces pirms termiņa, jo mēs gaidām, kad inflācija nostātos tipiskākos līmeņos.

Izpildiet vienkāršu padomu “Pērciet 1 tagad un 2 vēlākam”. Nekad neļaujiet sevi nolaisties līdz pēdējam priekšmetam savā pieliekamajā.

Vienmēr meklējiet un iepērkaties uz priekšu. Kad redzat labu izpārdošanu, uzkrājiet tik daudz, cik varat, jo īpaši produktiem, kas ātri nebojājas.

Personīgi mēs pārvietojam naudu no citām budžeta jomām, lai šobrīd koncentrētos uz papildu lietu iegādi. Jūs varētu apsvērt iespēju darīt to pašu.

Vai domājat, ko uzkrāt pirms inflācijas? Šeit ir daži svarīgi priekšmeti, kas jāuzglabā pirms inflācijas.

Veidojiet ātrbojīgu preču uzkrājumus.

Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā sagatavoties inflācijai. Uzkrājieties tagad par lietām, kurām, kā jūs zināt, nebeidzas derīguma termiņš un kas nepaliks slikti. Parasti es koncentrējos uz pārtikas krājumu veidošanu, kad atrodu labus piedāvājumus. Šobrīd es koncentrējos uz ātri bojājošos preču krājuma veidošanu.

Šeit ir dažas idejas par ātrbojīgām precēm, ko uzkrāt.

 • Toaletes papīrs
 • Papīra dvieļi
 • Veļas mazgāšanas līdzeklis
 • Trauku ziepes
 • Clorox salvetes
 • Autiņbiksītes
 • Mitrās salvetes zīdaiņiem

Veidojiet regulāri lietojamo lietu krājumus.

Līdzīgi iepriekšminētajam, paplašiniet savus krājumus, lai koncentrētos uz lietām, ko jūsu ģimene izmanto regulāri. Atkal, vēl nedomājiet par pārtiku. Koncentrējieties uz tualetes piederumiem un citām lietām, ko izmantojat. Nepērciet lietas, kuras nelietojat, jo tā ir vienkārši izšķērdēta nauda. Padomājiet par šo lietu krājumiem, pirms inflācija sasniedz.

 • Šampūns un kondicionieris
 • Roku ziepes
 • Bāra ziepes
 • Dezodorants
 • Autiņbiksītes
 • Salvetes
 • Zobu pasta
 • Bezrecepšu zāles
 • Vitamīni

Izveidojiet pārtikas krājumus, ko ēd jūsu ģimene.

Pēdējā jūsu krājumu daļa, uz kuru vēlaties koncentrēties, ir preces, kas ātri bojājas, ko regulāri ēd jūsu ģimene.

Ikreiz, kad redzat labu izpārdošanu, iegādājieties papildus izmantotos pārtikas produktus. Ja jums ir vieta papildu saldētavā, īpaši koncentrējieties uz gaļas iegādi, kad varat saņemt labu cenu.

Kas attiecas uz konserviem un citām iepakotām precēm, pirms derīguma termiņa beigām iegādājieties to, ko varat izmantot.

Ja domājat, kādu pārtiku pirkt pirms inflācijas pieauguma, daži no labākajiem pārtikas produktiem, ko krāt, ir:

 • Zemesriekstu sviests
 • Makaroni
 • Konservēti tomāti
 • Maizes izstrādājumi – milti, cukurs, raugs u.c.
 • Cepamās eļļas
 • Konservēti dārzeņi un augļi
 • Ābolu mērce

Tāpat kā ar visām šīm lietām, koncentrējieties uz to, lai darītu to, ko varat ar to, kas jums ir.

Vai šonedēļ varat tērēt nedaudz mazāk, lai iegādātos papildu tualetes papīra paku? Vai arī varat atrast papildu naudu, lai iegādātos pāris papildu autiņbiksīšu iepakojumus? Vai jūs varat iegādāties 4 trauku ziepes, kas ir pārdošanā, nevis tikai 1? Atcerieties, ka viss, ko iegādāsieties tagad, palīdzēs jums sagatavoties nākotnei.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par krājumu veidošanu, es tikko izlaidu izdrukājamu e-grāmatu ar nosaukumu “Īsā sākuma rokasgrāmata krājumu veidošanai, izmantojot budžetu”. Tas ir pilns ar noderīgiem padomiem, parocīgiem kontrolsarakstiem un daudz ko citu, kas palīdzēs jums izveidot krājumus pat tad, ja inflācija pieaug! Vairāk informācijas šeit.

Ko vēl varu darīt, lai sagatavotos inflācijai?

Ir dažas vienkāršas lietas, ko var darīt ikviens, neatkarīgi no ģimenes lieluma vai ienākumu līmeņa.

Atmaksājiet visus parādus.

Parādu atmaksa vienmēr ir gudrs solis. Es zinu, ka kāds teiktu, ka hiperinflācijas gadījumā parādiem nebūs īsti nozīmes. Es joprojām uzskatu, ka ir svarīgi atmaksāt parādu.

Saglabājiet naudu uzkrājumos.

Jā, ja inflācija skars, jūsu nauda netiks tik tālu, kā agrāk. Tas nozīmē, ka tādas lietas kā mājas remonts vai jauns transportlīdzeklis maksās vairāk. Šiem izdevumiem tagad ir jāuzkrāj. Tieši šī iemesla dēļ mums ir vairāk nekā 20 krājkonti.

Pērciet to, ko varat tagad.

Ja varat atbrīvot naudu savā budžetā (pat pāris simtus dolāru), iegādājieties šos pirkumus tūlīt! Tas attiecas uz krājumiem, kā arī lielākiem pirkumiem. Piemēram, mēs šovasar pārvietojam bērnu guļamistabas, bet es turpināju un iegādājos viņu jaunos matračus šā mēneša sākumā.

Plānojiet nākotni.

Mums tas būtu jādara vienmēr, bet es zinu, ka daudzi dzīvo no algas līdz algai. Smagi strādāt. Veidojiet krājumu. Ietaupi NAUDU. Esiet gatavi tam, kas var nākt – un, ja inflācija beigsies, jūs joprojām būsiet gatavs nākotnei. Jūs nezaudēsit naudu, bet pasargāsiet sevi no satraukuma no iespējamās iespējas.

Daži cilvēki varētu teikt, ka es uztveru lietas pārāk nopietni, un citi varētu teikt, ka es to neuztveru pietiekami nopietni. Neatkarīgi no tā, kurā pusē jūs nonāksit, es ceru, ka jūs apsvērsit, kā vislabāk rūpēties un nodrošināt savu ģimeni. Un, ja šie padomi palīdz jums izveidot uzkrājumu, kas ietaupīs jūsu ģimenes naudu, tad esmu izdarījis to, ko es cerēju.

Kādas ir jūsu domas par pārtikas cenām un inflāciju? Vai pēdējā laikā esat sācis kaut ko darīt savādāk kā atbildi vai sagatavošanos?

Ja vēlaties lasīt vairāk par krājumu veidošanu…