Izpētīt Slovēniju 2021. gadā attēlos — Izpētīt Slovēniju

4
Izpētīt Slovēniju 2021. gadā attēlos — Izpētīt Slovēniju

Tikko uzkritušais sniegs pa nakti ir nokaisījis ainavu baltu, un man ir silti mūsu mājīgajā mājā meža malā, domājot par pagājušo gadu. Patiesību sakot, man ir dalītas emocijas par 2021. gadu. Gribi vai negribi, bet Covid ir apgriezis mūsu dzīvi kājām gaisā un mainījis mūsu “normalitāti” par kroplu pagātnes ēnu. Pasaule šobrīd var justies neparasti… Es tikko pavadīju trīs dienas, pārliecinot savus vecākus, ka varam noorganizēt Ziemassvētku svinības klātienē pēc negatīva ātrā testa… un esmu pārliecināts, ka daudzi no jums var piekrist. Neparasti laiki prasa regulārus izbraucienus ārpus telpām, lai ikdienas spriedzi atbrīvotu ar dabas rāmumu un klusumu. Šajā ziņā esmu pateicīgs par visiem piedzīvojumiem – lieliem un maziem –, ko līdz šim esam dalījuši takā. Tie ir bijuši nenovērtējami. Paldies Tev par to!

Bija milzīgs prieks vadīt katru no jums kalnos; iet pa putekļaino vai sniegoto taku, kopā svīst un lamāt stāvās nogāzes, kāpt iespaidīgās virsotnēs, atpūsties pie ezeriem, skriet no masīviem pērkona negaisiem, brīnīties par prātu satriecošiem saullēktiem un saulrietiem un uzmundrināt būdās ar vēl vairāk līdzīgi domājošiem piedzīvojumu meklētājiem . Kopā mēs padarījām iespējamu gandrīz neiespējamo šajā arvien vairāk virtuālajā pasaulē… jutāmies pilnīgi dzīvi un laimīgi! Vēlreiz paldies, puiši, ka ieradāties mūsu tūrēs un palīdzējāt radīt šo lielisko enerģiju! Tu esi labākais!

Redzēsim savus piedzīvojumus bildēs…

Pievienojieties mums gida pavadībā Sočas ielejā un Alpos

Septiņu Triglavu ezeru dubultais ezers
Septiņu Triglavu ezeru lielais ezers
Kredaricas būda no Triglavas

Kopā izpētījām Jūlija Alpus, dodoties pārgājienos gar elpu aizraujošajiem Triglava ezeriem, uzkāpjot Slovēnijas augstākajā kalnā Triglav un Bovški Gamsovec, vienu no gleznainākajiem kāpumiem Slovēnijā.

Triglavs no Bovški Gamsovec

Mums arī patika Razor piedzīvojums, lai gan beigās mēs to pārvērtām par mazliet vieglāku Križa kalna piedzīvojumu.

Via ferrata maršrutos mēs tikām galā arī ar Malu Mojstrovku un Mangart un šūpojām tos, pat nepamirkšķinot!

Relaksējošākās dienās mēs izvēlējāmies pārgājienus, nevis kāpumus un uzkāpām Stol kalnā, Karavankes Alpu augstākajā virsotnē, un devāmies pārgājienā pa grēdu, lai iekarotu vēl trīs virsotnes.

Mēs satikām šos divus bezkaunīgos zirgus (kuri mēģināja nozagt mūsu sviestmaizes!), dodoties pārgājienā gar Stola kalna grēdu pa kreisi.

Mēs uzkāpām arī leģendārajās Vrtaški Vrh stāvajās nogāzēs, kur tikai 6 km garumā veicām pat 1255 m kāpumu, taču augšā mūs atalgoja citpasaules skati ar diezgan interesantu floru…

Vrtaški Vrh virsotne ir pilna ar vilnas dadžiem, kas aug vairāk nekā metru gari

Līkumojām arī pa vieglākām takām virs Vršiča pārejas…

Mēs izpētījām Sočas ieleju un kalnus virs…

Ezers pie Lužnicas

Lasiet arī Sočas ielejas slepenos dārgakmeņus

Kā katru gadu mēs veicām skaistu un līdz šim smaržīgāko pārgājienu, kādu vien varu iedomāties… mūsu ikgadējā Golica cilpa!

Maijā apmeklējām Jezersko, burvīgu vietu, kas paslēpta augstu kalnu pakājē…

…un tad mēnesi vēlāk uzkāpa Velika Baba, 2127 m augstajā kalnā, kas ir bēdīgi slavens ar nopietniem kāpšanas maršrutiem

Šoziem mēs risinājām dažus nopietnus kāpšanas maršrutus augstos kalnos…